Banshee Rune Stealth/Green

  1. Home
  2. /
  3. Nezařazené
  4. /
  5. Banshee Rune Stealth/Green
Banshee Rune green bansheebikes.cz

Banshee Rune Stealth/Green

Posted in : Nezařazené on by : matej

Banshee Rune ve velikosti L postaven hlavně jako osobní kolo Matěje Charváta.
Máme ho momentálně k dispozici i jako testbike.
Na fotkách je kolo upraveno pro několikaměsíční trip po Asii, kde muselo kolo obstát jak v DH tak Enduro závodech.

Původní článek vyšel zde: http://dolekop.com/clanek/6034-bikecheck-matej-charvat-banshee-rune-asian-racebike 

Před odjezdem jsem vlastně přesně nevěděl, co s kolem budu dělat a ani jak dlouho v Asii zůstanu. První DH závod na Bali byl jasný, ale chtěl jsem univerzální kolo, které zvládne i něco jiného než DH závod.

Nakonec jsem zvolil Banshee Rune, který jsem trošku upravil osazením, aby přežil i DH použití.

banshee_rune_angle

Hlavní změnou byl kokpit. Nasadil jsem nekompromisní DH setup – Spank Spike představec 50mm a Spank Spike Race 800 Vibrocore řídítka. Brzdy jsem vezl Sram Guide RS. Převodovka Sram X1 zvládla i dh i když velká část převodů byla nevyužitá, kazetě vepředu sekundoval 34 zubový nepadací převodník Funn osazený na klikách stejné značky. Jistotu nespadnutí řetězu dodalo vodítko E13 – jedná se o kombinaci, na kterou se dá opravdu spolehnout.

Odpružení vpředu zajistilo DVO Diamond… sice „jen“ 160mm zdvihu, ale tak nastavitelného, že i opravdový závodník se na téhle vidlici vyřádí.

banshee_rune_front

Zadek zajistila klasika – CaneCreek Double Barrel Air CS. Lehká a spolehlivá záležitost. Pokud bych příště jel, možná bych zkusil pružinový tlumič, i když právě vzduch mi dával velkou možnost rozmanitého nastavení na různé tratě.

Kola Spank Oozy 295 jsou opravdu pevná, lehká a ani jednou jsem je nemusel centrovat. Šířka ráfku dostatečná a tak jsem celou dobu byl bez obav na tubeless setupu.

Další věcí, kterou uděláte velkou změnu na chování kola, jsou pneumatiky. Vše zajistil Maxxis. Na DH závody jsem používal klasiku Maxxis HR2 3C Dual Ply, na méně náročnější DH v bahně novinku Maxxis Shorty 3C DoubleDown a na Enduro závody jsem šáhl po HR2 3C Exo.

To vše podtrhly nastavitelné patky Banshee, díky kterým jsem jel v „nejpoloženějším“ setupu a měl tak super úhel vidlice pro náročné sjezdy a zvýšil jsem tak celkovou stabilitu kola.

_KOZ0130-Edit kopie kopie

Vždycky je co vylepšovat… ale.. ani jedna součástka na kole mě nezradila a myslím, že jsem udělal hodně dobrou volbu s výběrem kola.

Doufám, že se Vám můj bike líbí!

Matěj Charvát